SK PL

Greenpon - poľnohospodárska technika

Greenpon

NOVINKY

novinky

Nové trendy v aplikácii pesticídov

Takisto ako variabilná prevodovka umožňuje zvyšovanie a znižovanie rýchlosti pri zachovaní optimálnych otáčkach motora tak systém DynaJet umožňuje udržanie optimálneho kvapkového spektra pri rôznych podmienkach aplikácie pesticídov. V súčasnosti je zmena dávky závislá od zmeny pojazdovej rýchlosti. Pri klasickom postrekovači dochádza pri zmene pojazdovej rýchlosti k zmene pracovného tlaku čo zase má za následok zmenu kvapkového spektra. Zlepšujúce sa odpruženia ramien ramien postrekovačov umožňujú zvyšovať pracovné rýchlosti čo má vplyv na kvalitu postreku.

Veľkosť kvapiek: dôležitá agronomická voľba

To znamená vybrať tú správnu trysku podľa typu postreku.

V súčasnosti máme možnosti:

• uprednostniť jemnejšiu veľkosť
kvapiek pre lepšie kontaktné ošetrenie,
keď to poveternostné podmienky
dovoľujú,

• alebo zvoliť väčšiu veľkosť kvapiek aby sme obmedzili úlet pri menej vhodných poveternostných podmienkach.

PWM : Technológia modulácie šírky impulzu

Technológia DynaJet od TeeJet je inovácia, ktorá výrazne zvyšuje presnosť aplikácie. Inteligentné telesá trysiek, vybavené technológiou PWM (Puls Width Modulation), oddelujú stabilitu dávku od zmeny tlaku. Dávka je regulovaná rozdelením výstreku na 20 mikroimpulzov za sekundu (20 Hz) a riadením doby otvorenia mikroimpulzovCieľ? Umožniť poľnohospodárovi vybrať si veľkosť kvapkového spektra, ponúknuť trysku a systém ktorý umožní pri zmene pojazdovej rýchlosti udržať požadované spektrum / ekvivalent 4 po sebe idúcich trysiek /

Veľmi presné a ľahko použiteľné

Pre užívateľa je v kabíne všetko jednoduchšie. Už nemusí riešiť tlak, veľkosťtrysiek, pojazdovú rýchlosť aby dosiahol optimálne kvapkové spektru. Jediné čo musí urobiť, je zadať požadovanú dávku a veľkosť a špecifikovať veľkosť trysiek. PWM je vysoko presná z hľadiska kvality postreku, zároveň pulzná technológia zvyšuje aj nasledovné štandardy presnosti postreku:

• možnosť ovládania každej trysky
nezávisle,

• kompenzáciu postreku pri otáčaní,

• dávkovanie podľa aplikačných máp,

• riadkovú aplikáciu postreku,

• bodové striekanie na základe aplikačných máp. Optimálna presnosť pri zatáčaní. Kompenzácia otáčania. Systém DynaJet dokáže kompenzovať nepresnosti postreku i v prípade delenia postreku na jednotlivé sekcie DynaJet to kompenzuje riadením počtu impulzov pre jednotlivé časti ramena. Dávkovanie zostáva rovnomerné po celej šírke ramena aj pri zatáčaní.

Ing. Milan Králik, GREENPON

REKONŠTRUKCIA POSTREKOVAČOV >
Cookies.

Na poskytovanie služieb využívame cookies. Prechádzaním webu vyjadrujete súhlas s ich používanim. Viac informácií

Zatvoriť